VARAM

Varam - tā sanskritā sauc nedēļas dienu. Katrai dienai ir sava astroloģiskā nozīme, jo par katru dienu valda noteikta Graha (planētārā enerģija) ar savu ietekmes enerģiju. Vēdiskajā astroloģijā diena skaitās no viena saullēkta līdz otram saullēktam. Katram cilvēkam ir savas piemērotākās dienas, to nosaka pēc vairākiem faktoriem, piemēram, dzimšanas dienas datums, uzlecošais zodiaks dzimšanas brīdī u.c. Tāpat katras dienas tendence nosaka arī to, kāda darbība būtu piemērotāka un kādai grahai veikt upaijas.

Ravi Var - Svētdiena

Svētdiena, atšķirībā no vispār pieņemtās sistēmās, vēdiskajā astroloģijā skaitās nedēļas pirmā diena! Pār svētdienu valda Surija - Saule. Tā ir galvenais dzīvības un enerģijas avots. Surija dod impulsu visam tam, ko vēlas cilvēks uzsākt šai dienā. Labs laiks būt kontaktā ar Sauli. Saule simbolizē Atmanu(cilvēka garu). Tātad - laiks lai aizdomātos par mūžīgām un nepārejošām vērtībām. Uzmanības pievēršana savam iekšējam ”Es”. Rituālu veikšana. Surija ir valsts un varas simbols, tāpēc tas ir piemērots laiks kronēšanai, iecelšanai vadošā amatā, vai ministru kabineta veidošanai un kontaktēšanās ar politiķiem. Uzsākt nēsāt zelta rotas vai darbu ar zeltu. Šajā dienā veicamas Upaijas (planētas enerģijas- grahu harmonizācija): Surijai. Piemērota diena tiem, kas dzimuši: 1., 10., 19; 28. datumā. Drēbju krāsa šai dienai : Oranža, sarkana, dzeltena, zeltīta.


Upaijas Surijai

Upaijas Surijai veicamas svētdienās. Svētdienā vēlams uzvilkt kādu no Surijas krāsu simbolizējošu apģērbu, kā piesātināti sarkanu, koši oranžu. Veltīt laiku meditācijai uz Surijas - mantru un jantru. Godāt un palīdzēt tēvam. Tāpat var veltīt sadhanu (garīgo praksi) arī Višnu - Narajanam un Šivam. Arī simbolu izmantošana ietilpst upaiju sistēma, šajā sakarā var iegādāties priekšmetu no vara, piemēram, Surijas - jantru no vara. Tad šo vara priekšmetu svētdienā, iemērkt traukā ar ūdeni, kas būs sava veida ziedojums Surijai. Vel kā simbolu var uzzīmēt oranžu astoņstaru zvaigzni. Ļoti efektīga upaija ir jogas vingrojums - Surija Namaskar (sveiciens Saulei). Paņemt atslodzes dienu svētdienā (kaut vai reizi mēnesī).
 OM HRĪM SURJAJA NAMAHA
                                                                                           shrijyotish@gmail.com