shrijyotish@gmail.com
Upaijas Budham

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš
 Budha (Merkūrijs) 

Merkūrijs ir pati mazākā planēta mūsu saules sistēmā, kuru smalkajā apziņas līmenī pārstāv Graha - Budha. Džjotiš maca, ka Budha atbild par intelektu, komunikācijas procesiem, informācīju, kustību un ir slavens ar ātro reakciju, mainīgo raksturu, apsviedību un trauksmainību. Tāpat Budha simbolizē bērnību un jaunību. Dēvu panteonā ieņem prinča vietu.

Budha - mūžīgais māceklis. Budha ir bez dzimuma - gemofrodīts, vēs un mitrs. Budha dod to impulsu, kas saistīts ar tirdzniecību, menedžmentu un reklāmu. Tas liek riskēt, piedalīties azartspēlēs, kā arī liek krist galējībās. Tāpat tas atbild par nervu sistēmu, runas spējām, valodām, izglītību, informāciju un intelektu. Par spēju noorientēties situācijā un pieņemt lēmumu.

Neskatoties uz to, ka Budha ir labvēlīga Graha tomēr, tā ietekmē cilvēks kļūst mentāli viegli uzbudināms, nervozs, nelīdzsvarots, divdomīgs, svārstīgs un viltīgs. Tāpat Budha  tiecas pēc izklaidēm un piedzīvojumiem. Izraisa velmi pēc ceļojumiem. Budha dod delikātumu, kosmopolītisku attieksmi, oratora spējas, interesi par mākslu, zinātni, astroloģiju, numeroloģiju un hiromantiju.

Budhas ietekmē cilvēks var būt materiālistisks, racionāls, ļoti analītisks un pēc dabas kritisks. Budha aktivizē jaunas idejas, tieksmi pēc kompānijām. Tam piemīt mainīgs temperaments, dubulta attieksme, liek vienlaicīgi domāt par un pret. Budha var mainīt savas īpašības atkarībā no tā, kādā mijiedarbībā tas ir ar citām Grahām, jā tas ir kopā vai tiek aspektēts no šupha Grahām (labvēlīgajām), tad pieņem to pozitīvas īapašibas, ja ir papi grahu ietekme, tad izpaužas caur to negtīvajām īpašībām, kā viltība, rupjība, nemiers, nervozitāte utt. Šai Grahai nav sava rakstura un tā pieņem citu Grahu ietekmi uz sevi no tā arī var secināt cik labvēlīgi vai nelabvēlīgi Budha izpaužas horoskopā.

Budha ir vienīgā Graha kura ir ūča (eksaltācijā) savā paša zodiaka zīmē – Kanja (Jaunava).
Savukārt svakšetra (sava zīme) tā ir Mithuna (Dvīnis). No 16- 20 grādiem mulatrikona. 
Nīča (zaudē spēku) – Mina (Zivs).
Elements - Prithvi (zeme).
Budhas draugi ir: Surija un Šukra.
Neitrāli ir Mangala, Šaņi, Rahu un Ketu, bet nedraugs ir Čandra. Dod no sevis septīto aspektu.
Debess puse - Z. 
Raksturs - intelektuāls, kustīgs, komunikabls. Prakruti - tridoša. Varna - vaišja. 
Minerāls - smaragds. Metāls - misiņš, sudrabs. Krāsa - zaļie toņi. Diena - trešdiena. Pilna enerģētiskā atdeve no 34 gadiem
Budha ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 5., 14., 23. datumos.

Daži vāja Budhas rādītāji Džanma Kundali (horoskopā): Vājas prāta spējas vai pārlieka mentālā aktivitāte un spriedelēšana, nervu un psihiskās saslimšanas, grūtības komunicēt, nepareizi lēmumi, iracionāla darbība, slikta atmiņa, trauksmainība, nespēja izteikties vai juceklīga runa.

Budha mantra: OM HRĪM BUDHJAJA NAMAHA un OM BOM BUDHAJA NAMAHA

Budhas numeroloģiskā jantra: Budha – jantra bāzējas uz skaitli 4. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 24, bet kopējā summa 72.

Dhiana (meditācija) uz Budha Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Budha pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).