shrijyotish@gmail.com
2008 - 2018  Jyotish.lv
Upaijas Čandrai

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš
Čandra (Mēness)


Vēdiskā astroloģija tiek dēvēta arī par Mēness astroloģiju, jo Mēness stāvokli  zodiaka zīmēs - Raši un Nakšatrās (zvaigznājos) tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem rādītājiem cilvēka horoskopā. Mēness smalkā projekcija kā Graha tiek dēvēts par Čandru vai Soma. Čandra ir apziņas un saprāta atspoguļotājs.  Tas pārstāv iespaidus, kas nāk no iepriekšējām dzīvēm un ir kā apziņas reakcija uz šīs dzīves procesiem. Ja Indijā vaicā: "Kāda jums ir zodiaka zīme?". Tad jautājums būs par to zīmi, kurā dzimšanas brīdī atrodas Mēness, bet nevis, kur Saule, kā tas pieņemtas rietumos.

Tāpat Mēness, spēlē viss būtiskāko lomu mūsu planētas eksistencē. Mēs savu dzīvības enerģiju - pranu gūstam no Surijas (Saule), no tās atkarīga dzīvība uz Zemes, bet ja Saule būtu vienīgais enerģijas resurss Zemei, tad dzīvība nebūtu iespējama. Mēness izmantojot savas alķīmiskās īpašības atspoguļo saules gaismu. Pateicoties īpašiem kristāliem (Čandra Mukhi Mani), Mēness dod savu dziedinošo dzīvības eliksīru (Soma) Zemei. Tamdēļ ārstnieciskie augi savu dziedinošo spēku gūst tieši no tā atstarotās gaismas. Ne velti Ajurvēdā - Čandra ir visu ārstniecisko preparātu aizgādnis.

 Mēness pasaulei dod formu un vārdu. Tā ir dzīvības radošā mātes enerģija un magnētiskais spēks. Pati matērijas masa, ko mēs saprotam kā Mēness, ir tikai šīs enerģijas noraidītājs, instruments, caur kuru izpaužas Graha - Čandra. Starp to un zemi pastāv nesaraujamas un ļoti komplicētas enerģētikas saites. Šī enerģija atsaucās uz mūsu iztēli, refleksīvo, intuitīvo dabu un spēcīgi iespaido cilvēka apziņu. Tāpēc Čandras atrašanās vieta un stāvoklis personīgajā Džanma Kundalī (dzimšanas kartē) spēlē būtisku lomu cilvēka dzīvē, jo Čandra ietekmē mūsu saprātu, emocionālo pasauli un zemapziņu. Tas dod jūtīgumu, jutekliskumu un sentimentalitāti. Čandra ir nepastāvīgs, mainīgs un kustīgs. Viņa ietekme uz cilvēkiem izpaužas kā romantiskas jūtas, patiku uz smaržām, vīrakiem, mīlestību uz ūdeņiem, ēšanas kāri, labklājību, popularitāti, cieņu un auglības spēku.

Čandra ir saimnieks, raši - Karka (zod. zīme - Vēzis) un tur ir Svakšetra.
Ūča -  eksaltācijas zīme ir  Vrišabhā (Vērsī), bet Mulatrikona no 4 - 30 grādos.  
Nīča – Vriščika (Skorpions), zaudē spēku.
Cāndras draugi: Surija - Saule, Budha - Merkūrijs.
Ienaidnieki - nav, bet neitrālas ir visas pārejās grahas.
Dod pilnu enerģētisko ietekmi no 24 gadiem. Drišti (aspekts) ir septītais no atrašanās pozīcijas. Čandras piederību pie šupha (labvēlīga) vai papi (nelabvēlīga) Grahas statusa nosaka kādā Tihi (Mēness diena) augošā vai dilstošā ciklā tas atrodas.
Elements – Apas (ūdens). Guna - Satva. Varna - vaišja (tirgotāju, biznesmeņu kārta).
Debesu puse - ZR. Dzimums - sieviešu. Raksturs - mainīgs, romantisks, populārs.
Minerāli - mēnessakmens, pērle. Metāls - sudrabs, bronza. Diena - pirmdiena. Krāsa - balta, perlamutra, gaiši zila.
Čandra ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 2., 11., 20., 29. datumos.
Čandra atbild par kreiso nāsi (Ida - nadji), kreiso ķermeņa pusi un labo smadzeņu puslodi. Atbild par krūtīm, par smadzenēm, menstruālo ciklu, cilvēka asinīm un iekšējiem šķidrumiem. Kreiso aci vīriešiem un labo sievietēm. Tas atbild par bērna ieņemšanu, tā piedzimšanu un bērnību. 

Daži vājas Čandras rādītāji Džanma Kundali (horoskopā): biežai slimošanai bērnībā, slikts asins sastāvs, emocionālā nenoturība, neirozes un citas psihiskas problēmas, pārlieks jūtīgums, cilvēks jūtas neapmierināts, sliktas attiecības ar māti, sievietēm menstruālā cikla traucējumi.

Čandra mantras: OM HRĪM ČANDRAJA NAMAHA un OM SOM SOMAJE NAMAHA

Čandras jantra: bāzejas uz skaitli 2. "Maģiskais kvadrāts" visos virzienos veido skaitli 18. Čandras pilnās enerģijas izpausmes simbols ir 9 x 2. Jantras skaitļu kopējā summa ir 54.
 
Dhiana (meditācija) uz Čandra Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Čandra pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).