shrijyotish@gmail.com
Upaijas Guru

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš
Guru (Jupiters)

Jupiters - gigantiska, mirdzoša planēta, kas izdala vairāk enerģijas nekā saņem no Saules. Dēļ saviem milzīgajiem izmēriem, tā ir pati smagākā planēta Saules sistēmā. Jupiteru kā enerģijas nesēju izmanto tas Kosmiskais Sākums, ko sanskritā sauc - Guru (skolotājs, tas, kurš atbrīvo no tumsības) un ir Augstākās Viedības simbols. Citu grahu koordinators. Visu dēvu panteonā tas ieņem garīgā skolotāja vietu – Dēva Guru, kurš māca Dharmu (Kosmiskos likumus) un garīgo izaugsmi.

Guru ir īsts palīgs un garīgais apgaismotājs, tas palīdz izaugsmē un apziņas pilnveidošanā, dod svētību visam kam pieskaras, un sargā vissarežģītākajās situācijās. Tā ir drosmes, optimisma, uzņēmības, augsta statusa, bagātības, negaidītas veiksmes, tradīciju sekošanas, reliģisko rituālu, viedības un runas spēju (Vačaspati - runas dievība) Graha. Guru rada interesi par reliģiju, filozofija un dāvā literāro talantu. Pārstāv jurisprudenci. Atbild par bankām un ekonomiku. Augstākās izglītības rādītājs.
 
Sievietes Džanma Kundali (dzimšanas kartē) Guru spēlē ļoti nozīmīgu lomu, jo ir partnera -  vīra rādītājs, kā arī Guru atbild par bērniem, līdz ar to sievietes horoskopā Guru ir nozīmīgākais dzīves kvalitātes rādītājs. Tas var ar savu labvēlīgo potenciālu neitralizēt citu Grahu problemātisko ietekmi, tādā gadījumā, ja Guru pats ir labi pozicionēts horoskopā. 
    
Guru ir šupha Graha (labvēlīgā planēta).
Guru draugi ir: Surija (Saule), Čandra (Mēness) un Mangala (Marss).
Ienaidnieki: Budha (Merkūrijs), Šukra (Venēra).
Neitrāli: Šaņi (Saturns), Rahu un  Ketu.
Guru valda pār raši - Dhanu (Strēlnieks), pirmie 5 grādi mulatrikona, Mina (Zivs).
Ūča – Karka (Vēzis). Nīča – Makara (Mežāzis).
Dod no sevis 5., 7., 9 drišti. Diena - ceturtdiena. Debesu puse - ZA. Dzimums – vīriešu. Nobriest 16 gados.
Elements - ēteris. Varna – bramīni (priesteru kārta). 
Minerāli – topāzs (dzeltenais), safīrs. Metāls – zelts. Krāsa - dzeltenā. 
Raksturs - labsirdīgs, dāsnsun un vieds. Tendences - tiekšanās pēc zināšanām, veiksmes un labklājības. Konservatīvs, pieturas pie tradīcijām un pārbaudītām vērtībām.
Anatomiski atbild par aknām, vidukli un gūžām. Tāpat Guru atbild par pēcnācējiem. 
Guru ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 3., 12., 30. datumos.

Dažas vāja Guru pazīmes: nepietiekošs entuziasms un dzīves prieks, aknu kaites, pesimisms, depresija, melanholija, problēmas attiecībās ar bērniem vai skolotājiem, nesekošana likumiem.
 
Guru mantras:  OM HRĪM GURUVE NAMAHA un OM BRIM BRIHASPATAJE NAMAHA

Guru numeroloģiskā jantra: Guru – jantra bāzējas uz skaitli 5. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 27, bet kopējā summa 81.

Dhiana (meditācija) uz Guru Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Guru pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).