Ketu

Rahu un Ketu – Čaja Grahas, mistiskās ēnu pusplanētas, kurām nav sava fiziskā veidola un tās atrodas apziņas vissmalkajā dimensijā.  Džanma Kundali (horoskopā) šīs Grahas pozicionētas viena otrai pretim un veido Mēness mezglus. Ketu ir milzīgs prarabhakarmas potenciāls. Horoskopā parāda to dzīves jomu, kurā ir uzkrāta visvairāk karmas, šie procesi no pagātne būvē notikumu gaitu šajā dzīvē, un dara to  ļoti nenoveršamā veidā. 

Pēc leģendas Rahu ir drakona galva, bet Ketu ir ķermenis. Abi eksistē būdami viens no otra atdalīti. Taču sākumā tie bija viens vesels - asura (dēmonisks spēks) - Svarphana, Nagi saimes pārstāvis. Viltīgā cīņā par Amritu (nemirstības eleksīru) Svarphanas apēda Sauli un Mēnesi, tad lai glābtu pasauli no tumsas, Višnu ar savu Sudaršana Čakru nocirta Svarphana galvu un atbrīvoja spīdekļus. Tādā veidā tika atdalīta galva no ķermeņa, par cik Svarphana bija nobaudījis Amritu (nemirstības eliksīru), tad būdami dzīvi, nocirstā galva kā Rahu forma un ķermenis kā Ketu forma, sāka eksistēt atsevišķi.

Tomēr, galva ar ķermeni ik pa laikam sastopas un astroloģiski tas iezīmē Saules un Mēness aptumsumus, laiks kad atkal tiek aprīti lumināriji, tāpēc astroloģiski Saulei - Surijai un Mēnesim - Čandrai, šiem abiem, Rahu un Ketu skaitās viss lielākie ienaidnieki. Tie var radīt jūtamas dzīves problēmas, ja dzimšanas kartē atrodas vienā zīmē. Džjotiš šīm abām Grahām piešķir ļoti lielu nozīmi, jo Rahu, Ketu ir saistīti ar būtiskākajiem cilvēka dzīves notikumiem un rāda tā uzdevumu šajā dzīvē.

Ketu ir pati mistiskākā un visgrūtāk prognozējamākā Graha, jo atbild par viņpasaules procesiem. Tas nes prarabhakarmu no iepriekšējām dzīvēm un Džanma Kundalī (horoskopā) norāda gan uz karmisko pieredzi, gan karmiskajiem parādiem, kas jāatrisina šajā dzīvē. Ketu ir tā šausmu doza, kas parāda mūsu bezspēcību prarabhaskarmas priekšā. Tās problēmas, kuras izsauc Rahu ir nedaudz saprotamākas, kaut arī tās ir mistiskas pašas par sevi, bet tās ir tikai sekas izkropļotai realitātes izpratnei. Savukārt Ketu ir problēmas, kurām nav loģisku izskaidrojumu un risinājumu, tās ir neatrisināmas problēmas tāpēc, ka to patiesībā nav, jo tā ir tikai ilūzija, Maja.

 Saprast Ketu būtība ir iespējams tikai caur meditāciju, jo izpratne par Ketu ir zināšanas par mūs pasaules iluzoru raksturu visās tās izpausmēs.

 Ketu – tie ir visi iespējamie mūsu dzīves ierobežojumi, kompleksi, stereotipi, kas savažo cilvēku. Ketu pārrauga to, kas formē mūsu skatu uz dzīvi, un tām ilūzijām par mūsu eksistenci. Tādēļ ir neiespējami parastam cilvēkam (ar viņa materiālistiskos viedokli) pieņemt un saprast Ketu, jo tas pārrauga to, ko mēs neredzam un nespējam uztvert kā realitāti. Tas darbojas caur mūsu maldīgo uztveri un viedokli par dzīvi kā tādu. Tāpēc  Dhijana (meditācija) un astroloģijas Upajjas - ir veidi, kā izprast un harmonizēt Ketu ietekmi uz dzīves procesiem.

 Uz cilvēku Ketu iedarbojas, kā neapzināti impulsi. Ketu ir kā melnais caurums laikā un telpā, briesmīgs un nesaudzīgs. Tā ir kustība uz nekurieni un viss, kas nonāk Ketu ietekmē aiziet uz neatgriešanos. Tāpat ar Ketu ir saistīts viss mistiskais un neparastais. Ketu liek cilvēkam tiekties pēc – Mokšas (transformācijas un garīgas atbrīves). Šī ir Graha, kas caur apziņas transformāciju cilvēku savieno ar Augstāko Esību, radot ciešanas, caur kurām cilvēks attīrās, grūtības, kas ir kā pakāpieni, kas liek tam celties uz augšu.

Ketu stimulē interesēties par džnānu (viedību) un patiesā “Es” meklēšanu. Šī Graha neatzīts neko laicīgu un materiālu, tā iznīcina pieķeršanos, cerības un ilūzijas. Tāpat Ketu neatzīst nekādas laicīgās tradīcijas, likumus un nosacījumus. Tā viņpasaules ietekme aizplīvuro cilvēku, tas it kā zaudē orientāciju, gluži kā kuģis miglā bez kompasa un stūres. Dara to tādu kā dīvaini, kuršs dzīvo savā īpašā pasaulē - meta fiziskajā pasaulē. Atrauts no laicīgās dzīves procesiem un kaislībām.

 Ketu atņem godkāri un motivāciju ko darīt materiālās dzīves sfērās. Tāpat Ketu atbild par pašu vislielāko spēku cilvēkā, kā Kundalīnī Šakti, kas ir galvenais pašrealizācijas impulss. Ar Ketu ir saistītas visas neparastās spējas, kas mīt cilvēkā un tās var izpausties kā spēcīga intuīcija, gaišredzība un citas ekstrasensorās dotības. Tas stāv aiz visiem neredzamajiem procesiem.

Ketu pēc dabas ir transformējošs un iznīcinošs spēks, kurš neatzīst kompromisus. Ir tikai divi varianti, kas ar to saistīti, vainu apziņas izaugsme vai degradācija. Tāpat, Ketu var darīt cilvēku inertu, viegli aizkaitināmu, neloģisku, destruktīvu un apvelta ar kompleksiem. Var cilvēku kropļot gan garīgi, gan fiziski, radot daudz sāpes un ciešanas. Izraisa pēkšņus, nesaprotamus notikumus, neprognozējamas un tradicionālām metodēm neārstējamas slimības. Aizrauj cilvēku fantāzijās, murgos, atņemot mieru un saprātu.

Nav īstas skaidrības, kas ir Ketu draugi, jo visas grahas, kas nonāk tā ietekmē no viņa cieš, Ketu izkropļo to enerģiju, īpaši, tas attiecas uz Surija un Čandru, jo Rahu un Ketu ir tas astroloģiskais faktors, kas provocē Saules un Mēness aptumsumu. Tāpat pastāv dažādas versijas kur  Ketu ir Ūča vai Nīča. Viena no versijām ka Ketu sevi vislabāk apliecina Vriščikā (Skorpiona zīmē). Ketu enerģija maksimāli izpaužas no 48 gadiem.

Debess puse – DR. Diena – otrdiena. Dzimums – neitrāls. Elements - Agni (uguns).
Minerāls – Kaķu acs. Krāsa – melna, tumši zaļa, sarkanie toņi un luminicējošie toņi. 
Diena – otrdiena. Raksturs – noslēpmains, ekscentrisks, straujš un agresīvs. Varna - ārpus stāvošs.
Ketu atbild par cilvēka fiziskā ķermeņa ķīmisko balansu, rada pastiprinātu risku ciest no indīgiem rāpuļiem, kukaiņiem un psihiska rakstura saslimšanām.
Ketu ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 7., 16., 25. datumos.

Ketu mantra: OM HRĪM KETUVE NAMAHA un OM KEM KETAVE NAMAHA               
                                                                                                                                        
Ketu numeroloģiskā jantra: Ketu – jantra bāzējas uz skaitli 9. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 39, bet kopējā summa 117.
 
Dhiana (meditācija) uz Ketu Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Ketu pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).
                                                                                           shrijyotish@gmail.com
Upaijas Ketu

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš