shrijyotish@gmail.com
Upaijas Mangalam

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš
Mangala (Marss) 

Mangala ir Graha, kas Dēvu panteonā ieņem galvenā karavadoņa vietu. Līdz ar to tas personificējas, kā spēcīga, vīrišķīga personība, ļoti karēvīgs un slavens ar tādām īpašībām, kā drosme, vīrišķība, izturība un pašpārliecinātība.

Džjotiš sistēmā, Mangala tiek uzskatīta kā nelabvēlīga Papi Graha, jo tas saistīts ar konfliktiem, agresiju, ieročiem un vardarbību. Mangala vērš visu uz āru, notiek kustības aktivizācija un enerģijas dinamika. Mangala pārstāv kaisli un tās realizāciju. Vīrišķīgs un ugunīgs.

Kur ir Mangala tur līst asinis, tas rada traumas, ievainojumus, nelaimes gadījumus, operācijas un kriminālas aktivitātes. Ar to saistīti sekss dziņas instinkti. Mangala horoskopā norāda arī uz brāļiem un īpašuma lietām. 

Ja Mangala hohroskopā labi jūtas, tad dara cilvēku drosmīgu, vīrišķīgu, pašpārliecinātu, neatkarīgu, izturīgu, fiziski spēcīgu, dod ātru reakciju uz notiekošo un asu prātu. Tādam ir tendence uz varonīgiem gājieniem un risku, veicina līdera, un organizatora spējas.

Mangala var radīt pastiprinātu interesi par seksu, politiku, disputiem, teniskām lietām, sportu (īpaši par cīņām, spēlēm un īsajām sprinta distancēm), medībām, militārām lietām (var iznākt labi karotāji) un ieročiem.

Ar Mangalu vēl ir saistīta tāda lieta, kā - Kudža (velviens Marssa vārds) doša. Tā veidojas tad, kad Mangala atrodas cilvēka horoskopa 1., 2., 4., 7., 8. vai 12. bhavā (dzīves sfērā). Kudža doša maitā personīgo dzīvi un attiecību perspektīvi, radot problēmas ģimenē. Šajā dzīvē satiek tos cilvēkus ar kuriem veidojošās smagas attiecības - cietušie no iepriekšējām dzīvēm. Ja horoskopā ir Kudža doša, tad vēlams veidot attiecībās ar to cilvēku, kuram arī ir horoskopā Kudža doša, tas drusku kompensē šo nelāgo ietekmi uz personīgo dzīvi.

Mangala nobriest 28 gados. 
Mangala draugi ir: Surija, Čandra un Guru.
Ienaidnieki: Budha un Rahu. 
Neitrāli: Šaņi, Šukra un Ketu. 
Mangala raši (zodiaki) ir Meša (Auns), Mulatrikona  pirmie 12 grādi un Vriščika (Skorpions). 
Ūča - Makara (Mežāzis) - eksaltācijā.
Nīča - Karka (Vēzis), tur zaudē spēku.
Pita doša. Elements - Agni (uguns). Dod no atrašanās pozīcijas 4., 7., 8. drišti (aspektu).
Krāsa - asins sarkanie toņi. Diena - otrdiena.
Metāls - dzels. Minerālis - korālis, sarkanie akmeņi. Metāls - dzelzs.  
Debesu puse - D. Varna - Kšaktriji. Dzimums - vīriešu. Raksturs - drosmīgs, enerģisks, kaislīgs, karēvīgs un agresīvs. 
Mangala atbild par muskulatūru, kaulu smadzenēm, asinsvadiem, ietekmē cilvēka enerģētisko stāvokli un organisma aizsarg sistēmu.
Mangala ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 9., 18., 27. datumos.

Daži vāja Mangala rādītāji Džanma Kundali (horoskopā): Ja Mangala horoskopā jūtas slikti, tad dara cilvēku neizlēmīgu, šaubīgu, nesaprātīgu, neuzmanīgu, nepietiekoša enerģija un motivācija, enerģija tiek virzīta aplamām lietām, viegli pakļaujas citu ietekmei, fiziski vāji, bailīgi, neadekvāti izpauž savu naidīgumu vai neapmierinātību, var risināt lietas ar rupja spēka palīdzību, vājš Džatara Agnis, pastiprināts traumatisma risks, tāpat var ciest no vardarbības un pazemojumiem, bieži maitājas mehāniskās un elektroierīces, seksuālā izvirtība, vīriešiem var būt vāja sekss enerģija, sievietes var ciest no saviem attiecību partneriem.


Mangala mantras: OM HRĪM MANGALAJA NAMAHA un OM KUM KUDŽAJA NAMAHA

Mangala nuemeroloģiskā jantra: Mangala jantra bāzējās uz skaitli 3. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 21, bet kopējā summa 36.

Dhiana (meditācija) uz Mangala Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Mangala pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).