shrijyotish@gmail.com
Upaijas Šaņi

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš
Šaņi (Saturns)   

 Saturns - ļoti milzīga, lēna un vientuļa planēta, kas atrodas Saules sistēmas vistālākajā un tumšākajā kosmosa nostūrī. Saturnu kā savas ietekmes un enerģijas novadītāju izmanto Grahu - Šaņiščaraja.

Ar šo Grahu noslēdzas cikls, Graha, kura pienes beigas, kā arī noliek visu savā vietā. Tas ir arī atmaksas laiks, kad jāsāk maksāt, maksāt par savām kļūdām. Maksa, ko prasa Šaņi ir augsta un nepielūdzama. Šaņi nes un koordinē karmu - likteni un līdz ar to, ir nozīmīgākā no Grahām. Šaņi nāk lēnām, bet nenovēršami, cik nenovēršams ir katra cilvēka liktenis, nesdams sev līdzi smago ciešanu nastu. Visas bēdas, nelaimes, ciešanas un pazemojumi ir saistīti ar to.

 Šaņi apiet savu apli pa 12 zodiaka zīmēm 30 gados un vislielāko iespaidu rada, kad ieiet cilvēka horoskopa Čandras (Mēness) ietekmes sfērā - 12., 1., 2. bhavā (dzīves sfēra) skaitot no tā. Līdz ar to, sākas Sade Sati (septiņi ar pus), tie ir gadi, kuri jāpavada spēcīgā Šaņi ietekmē ar visu no tā izrietošajām sekām.

Šaņi pēc savas dabas ir inerts, tamasisks un auksts ar ierobežojošu enerģiju. Pēc sava sociālā statusa dēvu panteonā tas ir šudra - kalps. Tā ir pati briesmīgākā papi Graha ar kuru saistīti visādi šķēršļi, aiztures, ierobežojumi, kalpošana, smags, vienmuļš darbs, pazemojumi, vientulība, atņem to, kas cilvēkam dārgs un šķir to. Šaņi izolē, ar to ir saistīta brīvības zaudēšana, kā cietums, izsūtījums, slimnīca un klosteris. Šaņi izsauc pesimismu, depresiju un tieksmi uz pašnāvību, kā arī dzeršanas tūres. Izraisa slimības, invaliditāti un nāvi.

  Ar viņu ir saistīta novecošanās, sairšana un pūšana. Šaņi ir visur tur, kur ir izgāztuves, vecas vai vēsturiskas lietas. Viņu var sastapt morgos, līķu kremācijas vietās, kapličās un kapsētās. Šaņi ir neatņemams līdzgaitnieks ubagiem, bezpajumtniekiem un dažādiem krimināli deklasētiem elementiem. Tāpat Viņu var sastapt, vietās, kur kūp rūpnīcu dūmeņi, tur, kur ir ražošanas industrija, īpaši metālrupniecība un eļļas ražošana.

Šaņi ir katra cilvēka Džanma Kundali (personiskais horoskops) un tā izvietojums tur un atrašanās stāvoklis ir noteicošs faktors, tas pats attiecas uz Šaņi gočaru - tekošo tranzītu, tajās dzīves sfēras, kuras tas savā gaitā ietekmē ir sagaidāmi jūtami un neaizmirstami notikumi.

Ne mazāk briesmīgāgs par pašu Šaņi ir tā septītais (aspekts) – Šaņi Drišti - iznīcinošais skatiens. Šis aspekts maitā tos astroloģiskos rādītāju uz kuriem tas tiek vērsts  horoskopā. Ar Šaņi drišti (aspektu) ir saistītas vairākas leģendas, tai skaitā leģenda par Ganešu un viņa ziloņa galvu...  Šaņi aspektē 3, 7 un 10 bhavu (dzīves sfēru)  radot tajās problēmas ja tas kartē slikti jūtas.

Ar Šaņi ir grūti ko sarunāt un izlūgties, vienīgais ko var - būt pacietīgam, pielāgoties un izprast to, atzīt tā ietekmi un godināt viņu, jo Šaņi prasa pazemību. Šaņiščaraja ir skarbais dzīves skolotājs, kurš māca ar “mietu” dodot dzīves pieredzi pa tiešo. Diženais realitātes skolotājs. Viņa uzdevums nav sodīt, bet gan iemācīt un likt saprast dzīves patieso jēgu, liek vērsties pie nepārejošām un garīgām vērtībām, māca būt pacietīgam un disciplinētam, bet dara viņš to ar visnotaļ skarbām metodēm, kas ir arī vienlaicīgi pašas efektīgākās, vedot cilvēku pie sapratnes. Tas, kurš ir sapratis to, ko Šaņi māca, tad tam Šaņi dod savu svētību, paverot dzīvē visplāšākās iespējas... 
 
Šaņi sāk kļūt laipnāks no 36 gadiem.
Šaņi draugi ir: Budha, Šukra un Rahu.
Ienaidnieki ir: Surija, Čandra, Mangala un Ketu. Guru ir neitrāls.
Atbild par zodiaku - Makara (Mežāzis), Kumbha (Ūdensvīrs), pirmie divdesmit grādi - mulatrikona (Mežāzis).
Uča –Tula (Svari),  niča – Meša (Auns).
Krāsa - melna, tumši zila. Diena - sestdiena.
Minerālis - zilais safīrs. Metāls – dzels.
Debesu puse – R. Varna – šudra (kalps). Dzimums - neitrāls. Raksturs – drūms, dzelžains un diktatorisks. Doša – vata. Šaņi atbild par kauliem, kājām, zobiem, nagiem, matiem un nervu sistēmu.
Šaņi ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 8., 17., 26. datumos.

Dažas vāja Šaņi pazīmes Džanma Kundalī (horoskops): Ja Šaņi ir izvietots nelāgi un slikti jūtas, tad dara cilvēku slimīgu, īgnu, skopu, naidīgu, vientuļu, trūcīgu, pesimistisku un drūmu. Visur saskata pret sevi vērstus draudus. Aktivizē uz kriminālām aktivitātēm, rada atkarības problēmas, kā arī tendenci uz pašnāvību. Vienu vārdu sakot - negatīvā karma aktivizējas. Var ciest no psihomātiskām problēmām, izjauc ķermeņa ķīmisko balansu, rada kaulu deformāciju un citas to kaites.

Šaņi manras:   OM HRĪM ŠAŅIŠČARAJA  NAMAAH un OM ŠAM ŠAŅIŠČARAJA NAMAHA

Šaņi numeroloģiskā jantra: Šaņi – jantra bāzējas uz skaitli 7. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 33, bet kopējā summa 99.

Dhiana (meditācija) uz Šaņi Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Šaņi pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).