shrijyotish@gmail.com
Upaijas Šukrai

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš
Šukra (Venēra)

Venēra pazīstama, kā rīta zvaigzne, jo parādās pirms Saules lēkta austrumu pusē un ir pati spilgtākā planēta Saules sistēmā. Faktiski to var redzēt divreiz, pirms ausmas un rieta.

Vēdiskajā astroloģijā tā skaitās ļoti labvēlīga planēta un to pārstāv Graha - Šukra, kas ietver sevī sievišķās īpašības. Šukras veidols dēvu panteonā ir ačarja - viedais, kurš apguvis vislielākos noslēpumus un zinības no paša Šivas. Neskatoties uz to, ka Šukra ir dēva, tas tomēr ir zināmā opozīcijā, jo ir asuru un manušu guru (dēmonu un cilvēku skolotājs) un atbild par šīs pasaules materiālistiskajām un jutekliskajām izpausmēm.

Šukras enerģija pārstāv romantiskas jūtas, juteklību, kaislību, visu skaisto, estētisko, mūziku, mākslu, poēziju, dejas, komfortu, greznumlietas, dārgakmeņus, bagātību un auto transportu. Tāpat viņa kompetencē ir sekss un laulības dzīves aspekti. Smaržas, saldie aromāti.

Vīrieša horoskopā norāda uz tā partneri - sievu, kā arī uz attiecību perspektīvi ar to.

Šukrai pieder Mritju Sandživani (nemirstības eliksīrs) un tāpēc Šukra pārstāv arī medicīnu. Cilvēka ķermenī Šukra atbild par acīm, kaklu, ādu, nierēm, sēklu un reproduktīvajiem orgāniem.

Šukra ir radžisks (aktīvs). Tas dara cilvēku skaistu, dāvā proporcionālu un pievilcīgu ķermeni (īpaši izteiksmīga mēdz būt ķermeņa augšdaļa), darbīgu, artistisku, jūtīgu un kaislīgu. Šukra ir dodošais dzīves skolotājs, kas māca, kā šai dzīvē gūt maksimāli daudz baudas. Šukra dod materiālo labklājību, bet tad, kad cilvēks ir apguvis laicīgās dzīves baudas pieredzi, iemācījies izveidot stabilu materiālo bāzi - tas liek pievērsties mūžīgām un nepārejošām vērtībām.

Tāpat kā Guru tikai mazākā mērā, tā arī Šukra kompensē negatīvas astroloģiskās tendences ja horoskopā labi jūtas. 

Šukras filozofija balstās uz to, ka pārtikušam un finansiāli neatkarīgam cilvēkam ir daudz lielākas iespējas gan palīdzēt citiem, gan rast laiku un ieapējas arī savai personības izaugsmei. Tā kā Šukra ir liels dzīves skolotās, tā kompetencē ir arī ezoterika, kā alķīmija, magnētisms, hipnoze un tantra.
 
Šukras draugi ir: Budha (Merkūrijs), Šaņi  (Saturns).
Ienaidnieki: Surija (Saule) un Čandra ( Mēness). 
Neitrāli: Guru (Jupiters) un Mangala (Marss).
Ūča - Mina (Zivs). Nīča - Kanja (Jaunava), svakšetra - Vrišabha (Vērsis), pirmie 15 grādi ir mulatrikona, Tula (Svari). Dod septīto drišti no sevis.
Debespuse - DA. Sieviešu dzimta. Šukra nobriest 24 gados.
Krāsa - balta, rozā un pamatspektrs. Diena - piektdiena. Varna - bramini. Došas - vata, kafa. 
Minerali - briljants, baltais safīrs. Metāls - sudrabs. Elements – Apas (ūdens).
Raksturs - savējais.
Šukra ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 6., 15., 24. datumos.

Dažas vāja Šukras pazīmes Džanma Kundali (horoskopā): sarežģījumi mīlas lietās, reproduktīvās sistēmas problēmas, tikumības problēmas, pievilcības trūkums, nesmalkjūtīgs, apšaubāma gaume un izpratne par estētiskām vērtībām. Problēmas ar auto un komfortu.

Šukras mantras:  OM HRĪM ŠUKRAJA NAMAHA un OM ŠUM ŠUKRAJA NAMAHA

Šukras numeroloģiskā jantra: Šukras – jantra bāzējas uz skaitli 6. „Maģiskais kvadrāts” visos virzienos veido skaitli 30, bet kopējā summa 90.

Dhiana (meditācija) uz Šukra Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Šukra pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).