Surija (Saule)

Jau kopš aizseniem laikiem ir godināta Saule kā Dievišķā projekcija fiziskajā līmenī. Arī vēdiskajā tradīcijā Saule - Surija tiek turēta augstā godā un tai ir veltīti dažādi rituāli. Vēdiskās astroloģijas skatījumā - Surija ir šīs saules sistēmas Grahu valdnieks, kā arī galvenais dzīvības un pranas avots. Visa sākuma simbols. Jebkura cita Graha astroloģiski nonākot Surijas tuvā ietekmē ”sadeg”, tā zaudē savu spēku un tiek apspiesta, tāpēc arī Suriji dēvē par - krura (skarbā).

 Surijai ir divi pamat eksistenciālie rādītāji, kā - ahamkara (es, ego) un Atmans (gars, nemirstīgā būtība). Tas simbolizē garīgās dzīves ceļu - nosacītā, iluzorā "es" transformāciju transcendentālās pašapzināšanās līmenī. Tāpat Surija izpaužas kā attīroša vīrišķā enerģija. Pēc vēdiskajām leģendām Surija ir tas spēks, Graha, kas spēj tikt galā ar visiem asurām (dēmoniem), kas ir mūsu trūkumi dzīvē. Tāpēc Surijas konfigurācijas Džanma Kundali (horoskopā) rāda cilvēka spēju mainīt sevi, savu iekšējo pasauli, un caur šo iekšējo transformāciju ietekmēt savu vidi un dzīvi.

Pēc vaišnavu sampradajas Suriju asociē ar Višnu, bet pēc šaivaītu tradīcijas ar Šivu. Surija dod lepnu, valdonīgu un neatkarīgu dabu.  No Surijas nāk tādas īpašības kā egocentrisms, stabilitāte, izturība, spēks, griba, aristokrātiskums, valdonīgums un cienīgums.
 
Surija Džanma Kundali ir tēva rādītājs, tāpat rāda attieksmi pret reliģiju, attiecības ar varas pārstāvjiem, spēju valdīt, domas skaidrību. Surija ir valdnieku, priekšnieku un valsts signifikators - karaka. 

Surijas draugi ir: Čandra (Mēness), Mangala (Marss) un Guru (Jupiters). 
Surijas ienaidnieki:  Rahu, Ketu, Šaņi (Saturn)s, Šukra (Venēra).
Neitrāli Surija izturas pret  Budha (Merkūrijs). 
Surija gūst savu eksaltāciju  - ūča, raši – Meša (Auna zīmē), bet zaudē savu spēku - niča, raši – Tula (Svari). 
Surija valda par raši – Simha (Lauva) un tur ir svakšetra  - savā zīmē, pirmajos 20 grādos - Mulatrikona, kas ir pastiprināta pozitīvā ietekme. 
Surija maksimāli sāk izpausties no 22. gadiem. Dod septīto drišti - aspektu no savas atrašanās pozīcijas. Surija ir Kšatriju varnas graha (valdnieku un karavadoņu kārta).
Surijai piemīt: Vīriešu dzimta. Raksturs - ciets, mērķtiecīgs un valdonīgs.
Varna - Kšatrija (valdnieku, karavadoņu kārta)
Minerāls - granāts un rubīns. Metāli - varš, zelts. Krāsa - zelta, vara krāsas, sarkana un oranžās krāsas toņi. Diena - svētdiena. Debesu puse - A. Elements – Agni (uguns).
Surija valda par skeletu, redzi, labo aci, labo nāsi, pingala nadji (labais astrālais Saules kanāls), kreiso smadzeņu puslodi, nosaka vielmaiņas kvalitāti, sirds darbību, fizisko spēku.
Surija ir Džīvas (dvēseles) skaitlis tiem, kas dzimuši 1., 10., 19., 28. datumos.

Daži vājas Surijas rādītāji astroloģiskajā kartē: Problēmas ar sirds asinsvadu sistēmu, redzi, galvu, matiem, imūnsistēmu, attiecību sarežģījumi ar tēvu, konflikti ar priekšniecību, problēmas ar valsts iestādēm, zema sevis novērtēšana, pastiprināts egoisms. Enerģijas un motivācijas trūkums.
 
Surijas  mantras:  OM HRĪM SURJAJA NAMAAH un OM GHRINI SURJAJ NAMAHA
 
Surijas numeroloģiskā jantra: Šī jantra ir Grahas – Surijas redzamā enerģētiskā forma. Surija bāzejas uz skaitli 1, bet centrālajā rūti ir ievietots 5. Pieci – ir piecu matērijas pamatelementu un piecu cilvēku pamat funkciju simbols. Kopsumma gan horizontālē, gan vertikālē un diagonālē sastāda 15. Visas jantras skaitliskā kopsumma sastāda 45, tas ir 9 x 5. Tas simbolizē  Surijas enerģētiskā spēka izpausmi piecos veidos.

Dhiana (meditācija) uz Surijas Jantru un Mantru harmonizē tā ietekmi apziņas līmeni, līdz ar to harmonizē tos dzīves aspektus, kurus Surija pārstāv  cilvēkam Džanma Kundali (horoskopā).


                                                                                           shrijyotish@gmail.com
Upaijas Surijai

Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš