Upaijas

Vēdiskās astroloģijas mērķis ir ne tikai paplašināt pašizziņas apvāršņus un konstatēt astroloģiskās ietekmes, bet arī piedāvāt instrumentus, kā sabalansēt Grahu enerģijas, kuras savukārt darbina karmisko mehānismu caur mūsu apziņu. Grahu (planetāro enerģiju) harmonizēšanu apziņas līmenī sauc par Upaijām. Astrologs, novērtējot dzimšanas kartē esošo situāciju, konstatē tajā gan stiprās, gan vājās vietas, iesaka cilvēkam Upaiju, jeb metodi, kā harmonizēt attiecīgās Grahas, atkarībā no to konfigurācijas dzimšanas brīdī vai gočarā (planētu tranzīts).
 
Upaijas ir sava veida ziedojums vai garīgā prakse, kas vieno mūs ar kādu no Kosmiskajiem pirmsākuma ritmiem. Alternatīva darbība tai, kas izraisījušas karmiskos sarežģījumus. Mēs piedzīvojam gan labās, gan ne tik labās dzīves situācijas pateicoties savai karmai, kas savukārt izriet tieši no mūsu apziņas uzbūves. Upaiju uzdevums ir transformēt apziņu tādā veidā lai mazinātu negatīvās tendences un pastiprinātu pozitīvās. Var būt dažādi Upaiju pielietošanas paņēmieni.

Pati iepazīšanās ar Džanma Kundali (dzimšanas karti), tas ir sava veida kontakts ar Grahām, kas palīdz gūt izpratni par savu karmisko stāvokli - arī ir Upaija. Tad var būt Upaija kā zināšanas un tām atbilstoša rīcība, kas veicina pozitīvo karmu, labdarība, ziedošana, krāsu izmantošana apģērbā noteiktās dienās, Grahai atbilstošu produktu lietošana, rituāls, meditācija, kas ietver Mantra Jogu un Jantra Jogu un atbilstošo dārgakmeņu izmantošana. Ļoti spēcīgi darbojas arī mitoloģiskie aspekti, kas atspoguļo Grahu būtību, jo labi, ja Upaijas tiek veiktas ar izpratni par dažādo Grahu īpašībām un to ietekmi uz konkrētā cilvēka dzīvi.

 Upaijas praksē

Katrai Grahai (planetārajai enerģijai) ir savs raksturojušais rādītājs, kas arī izpaužas cilvēka dzimšanas kartē, piemēram, Šukra (Venēra) – atbild par šīs dzīves baudām, komfortu, greznību, radoši mākslinieciskajām izpausmēm, mīlestību un seksu. Vīriešu horoskopā tas atspoguļo partneri (sievu), bet sievietēm Šukra atbild par ģimenes laimi un komfortu.

Tātad, katra Graha nes savas planetārās enerģijas ietekmi uz cilvēka dzīvi. Cilvēka dzimšanas brīdī Grahas ir attiecīgi pozicionētas gan pret raši (zodiakiem), gan pret bhavām (dzīves sfērām) un nakšatrām (zvaigznājiem). Tāpat katra Graha pārstāv kādu no dzīves sfērām un ir to saimnieks (bhaveš), piemēram, Guru (Jupiters) var būt 10. Karmasthanas bhavas saimnieks: Karmas realizācija, darbs, karjera, status u.t.t. Ja Guru, kā 10. bhavas saimnieks dzimšanas kartē labi jūtas, tad tas dod iespējas cilvēkam gūt panākumus savā karjerā, ieņemt augstu statusu sabiedrībā, un karmas realizācija būs vērsta pozitīvā gultnē.

Varbūt arī tā, ka kāda no Ggrahām ir vāja un var sagādāt raizes gan kā planēta, gan kā attiecīgās dzīves sfēras pārvaldnieks - bhaveš. Arī Grahas, ejot savā tranzītā, var atrasties kādu laiku nelabvēlīgā stāvokli. Tas nozīmē to, ka ar šīs Grahas enerģiju ir jāstrādā. Grahas ir Kosmiskā Saprāta neatņemama sastāvdaļa, tātad ar Grahām var komunicēt ņemot talkā dažādus harmonizējošos un kompensējošos pasākumus, ko arī sauc par – Upaijām (sanskrita val.)

Pie Upaiju instrumentiem pieder Mantra Joga,  Jantra Joga, simbolu izmantošana, vizuālizācija, meditācija, kā arī sakrālie rituāli, kā pudžas, homas un jadžnas. Veicot šos pasākumus centīgi ar izpratni, dos vel lielāku efektu nekā dārgakmeņu nēsāšana, kas arī ir viens no upaijas veidiem. Piemēram, vienkārš Upaijas veids, kas veltāms Šaņi (Saturnam):  Upaija uzsākama sestdien (Saturna diena) simboliski uzvilkt melnas vai tumši zilas krāsas saturošu apģergu, atvēlēt laiku nelielai meditācijai uz Šaņi (Saturna) Mantru un Jantru (resurs ir pieejams šajā mājas lapā). Ja sanāk, tad sestdien palīdzēt kādam vecam cilvēkam, pansionātam vai invalīdam. Pabarot vārnas. Ēdinā sestdien kā Upaiju priekš Šaņi, var sagatavot melno dalu (pupiņas). Lasīt vai klausīties Šaņi (Saturnam) veltītas leģendas, piemēram, Šaņi Mahatmja Vratta Katha.

Katrai Grahai piemīt savs mitoloģiskais tēls - dievišķā forma, kurai savukārt ir savs veidols un atribūti, kas simbolizē tās slepeno spēku. Šīs dievības tiek attēlotas kā vīriešu dzimtas pārstāvji, pat Šukra (Venēra). Tāpat katrai Grahai ir sava mantra (pavisam 108), skaņu vibrācijas, kas ir piesātinātas ar īpašu enerģiju. Katrai Grahai ir arī sava jantra – enerģētiskā diagramma. Jantra ir mantras un Grahas redzamā enerģētiskā forma.

Pastāv vairāku tipa Grahu jantras.  Piemēram, numeroloģiskās jantras. Visas numeroloģiskās jantras atveido „maģiskos kvadrātus ” 3x3. „ Maģiskais kvadrāts” – tās ir rūtis ar skaitļiem, kas uzrakstītas tādā veidā, ka jebkura kopsumma vertikāle, horizontālē un diagonālē ir vienāda. Sīkāk lasiet par katru Grahu atsevišķi. Tad ģeometriskās Grahas jantras, kas veidotas no attiecīgām līnijām un figūrām. Ir arī jantras uz kurām ir attēlotas tām atbilstošās mantras, jo lielāku sadhanas (prakses) efektu dod tad, ja notiek gan meditācija uz jantru, gan vienlaicīgi tiek atkārtota mantra. Tāpat ir jantras, kurās ir attēlotas Grahas un citu Kosmisko pirmsākumu simbolizējošas dievības kopā ar „maģisko kvadrātu” un mantru.

                                                            
                                                                                           shrijyotish@gmail.com
< OM HRIM SURAYAYA NAMAHA >< OM HRIM SOMAYE NAMAHA >< OM HRIM MANGALAYA NAMAHA >< OM HRIM BUDHYAYA NAMAHA >< OM HRIM GURUVE NAMAHA >< OM HRIM SHUKRAYA NAMAHA >< OM HRIM SHANISHCHARAYA NAMAHA >< OM HRIM RAHUVE NAMAHA >< OM HRIM KETUVE NAMAHA >< OM HRIM NAVAGRAHAYA NAMAH >


Džjotiš
Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Grahas
Metodes
Upaijas
Sadhana
Devas
Pūdža
Jantras
Kontakti
Čandra
Mangala
Budha
Guru
Šukra
Šaņi
Rahu
Ketu
Surija
Džjotiš